Petra Burianová

Francouzština

Z

Jedná se vskutku o světový jazyk

Francouzsky mluví přibližně 200 milionů lidí po celém světě. S francouzštinou se setkáte nejenom v Evropě, ale hojně se používá také v Africe a domluvíte se s ní i na dalších kontinentech.

Z

Otevřete si bránu do nové dimenze světa kultury a literatury.

Obrovské množství slavné klasické ale i moderní literatury vzešlo z per francouzských spisovatelů a mnoho populárních herců i filmů pochází z Francie. Představte si jaké by to bylo přečíst si Victora Huga v originále nebo sledovat filmy s Alainem Delonem ve francouzštině, bez titulků. To je teprve ten pravý zážitek.

Z

Kvalitní vzdělání za hranicemi Republiky

Ve Francii se najde mnoho univerzit, které jsou dlouhodobě považovány za jedny z nejlepších na světě. K tomu, abyste na nich mohli studovat, se ale většinou bez znalosti řeči neobejdete.

Z

Uplatnění se na mezinárodním trhu a v nadnárodních institucích

Nemusíte ani odjíždět do Francie, abyste se v pracovní sféře dostali pod vedení francouzského šéfa. Stačí pracovat pro některý z nadnárodních francouzských firem se zastoupením v ČR. Francouzsky se navíc mluví i v organizacích mezinárodního společenství, jako je OSN, NATO nebo EU.

Z

Ve Francii najdete všechno, co si můžete přát

Hory, moře, památky, nádhernou přírodu i bohatý kulturní život.

Z

Světové dění budete mít jako na dlani

Obzvlášť pokud už umíte anglicky a ovládáte alespoň základy němčiny. Francouzština je totiž 3. nejrozšířenějším jazykem internetu.

Z

Pokud chcete jet na dovolenou do Francie

Bez alespoň elementárních znalostí francouzštiny příliš nepochodíte. Francouzi jsou proslulí tím, že jim příliš nejdou cizí jazyky, a proto se je radši moc neučí. A když už se je učí, často je stejně odmítají používat.

 

Kontakty

Petra Burianová

+420 605 974 730

Kontaktní formulář

15 + 10 =